emocje

Jakie emocje tobą kierują

Witajcie Kochani 🙂
Jak już wiecie pozytywne myślenie jest właściwie najważniejszym czynnikiem, żeby przyciągać rzeczy, które są dla nas dobre. Z pozytywnym myśleniem jednak wiążą się nierozłącznie emocje. W dzisiejszym poście postanowiłam się właśnie nimi zająć.

Skala emocji

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak ważna jest umiejętność rozróżniania swoich emocji, a także umiejętność przyporządkowania ich do odpowiedniego miejsca w skali. Ale po kolei.

Właściwie pierwszy raz ze skalą emocji spotkałam się w książce Boguslawy Krauze Odchudzanie i prawo przyciągania, było dla mnie miejscami zaskakujące gdzie są przyporządkowane pewne emocje, które albo do tej pory uznawałam za neutralne, a przynajmniej nienegatywne. Sama skala emocji, którą zamieszczę poniżej była dla mnie można powiedzieć odkryciem roku, ponieważ między całą tą gadką o pozytywnym myśleniu, utrzymywaniu się na dobrych wibracjach i tak dalej, znalazłam wreszcie punkt odniesienia, które emocje są pozytywne, a które neutralno-pozytywne, a których w ogóle najlepiej nie odczuwać, żeby nie zaburzać swojej pozytywnej równowagi 🙂

Żeby może nie mówić na sucho, wkleję teraz obrazek, który pokazuje piramidę emocji:

Jak zapewne zauważyliście jest to piramida odwrócona i począwszy od góry wymienia najbardziej pozytywne emocje, a skończywszy na samym dole są te emocje, które będą w znacznym stopniu zaburzały przyciąganie pozytywnych rzeczy.

Piramida emocji, jak ją interpretować

Kochani, zauważcie proszę, że część żółta i zielona pokazuje emocje, które są zgodne z dobrą energią i jest ich tylko 8. Zaś niebieskie pole obrazuje emocje, które powinniśmy oczyścić, żeby je zneutralizować, aby przenieść się na wyższy/lepszy poziom zasięgu.

Naprawdę właściwie nie mam pojęcia dlaczego, ale ten schemat skojarzył mi się z mocą sygnału WiFi. Jeśli mamy pole niebieskie-sygnał słaby, bardzo trudno nam pobierać pliki bądź szybko i sprawnie sprawdzać potrzebne informacje, ten Internet jest bo jest, ale jako takiej satysfakcji nie jest w stanie nam zapewnić. Zupełnie tak jak z człowiekiem odczuwającym głównie negatywne emocje, po prostu egzystuje, bez większej radości z życia, jest w stanie przetrwać, ale niewiele więcej otrzymuje od życia.

W przypadku transferu zielonego, zaczyna być dobrze, w miejscu publicznym jest to po prostu radość wyższej formy jeśli znajdziemy średnią jakość sygnału, strony się bardzo szybko wczytują, a mniejsze pliki nie sprawiają problemu z pobraniem. Dlatego też osoby, które być może mają problem cieszyć się z życia, ale cały czas z nadzieją czekają na poprawę sytuacji, to powoli dzieje się lepiej, nie trudno przyciągnąć takie prozaiczne rzeczy jak smaczny obiad, przyjemna praca bądź jakieś drobne przypływy gotówki.

Jak widzimy na wskaźniku sygnału WiFi informację, że jakość sygnału jest dokonała, bądź sygnał jest bardzo mocny no to już jest coś :), właściwie nie ma problemów żeby stać się królem internetu i pobierania wszystkiego co wpadnie do głowy, bardzo szybko wszystko co chcemy wpada wtedy na dysk naszego komputera. Osoby, które naprawdę mocno odczuwają emocje zaznaczone u samej góry naszej odwróconej piramidy nie mają praktycznie żadnego problemu z przyciągnięciem tego co chcą, właściwie w takiej sytuacji prawo przyciągania zaczyna działać jak dobrze rozwinięty sklep wysyłkowy, klikamy zamów a po kilku dniach nasze zamówienie już jest u nas.

Tak jak widzicie, piramida/skala emocji jest niezwykle ważna w naszym życiu i pozwala określić czy nasz sygnał jest wystarczająco mocny dla wszechświata, aby odpowiedział na niego tym co chcemy. Dlatego bardzo polecam zapoznać się, które emocje można przyporządkować, w którym miejscu skali.

Pozdrawiam Ania 🙂

Jedna myśl na temat “Jakie emocje tobą kierują

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge