sekret

Najważniejsze elementy Sekretu

Witajcie Kochani :),

jeśli mieliście do czynienia do tej pory z wieloma książkami dotyczącymi sekretu, zapewne zauważyliście że część elementów, które są częścią ćwiczeń bądź uświadamiania czytelnika jest powtarzalna. Pewnie też zauważyliście, że schemat jak i obowiązujące zasady gdy są bardzo podobne, żeby nie napisać identyczne, ponieważ każdy autor próbuje pokazać prawo przyciągania ze swojej innowacyjnej perspektywy.

Dowody, że Sekret sprawia cuda

Pierwsze kilkanaście kartek to zawsze opis historii ludzi, którzy najpierw albo wiedli beznadziejny żywot lub całkiem przeciętny, a nagle z jakiegoś powodu ich marzenia stały się rzeczywistością choćby za pomocą magicznej różdżki. Stopniowo przy omawianiu każdego rozdziału nowe historie są pokazywane przez pryzmat technik, które są omawiane.

Właściwie nie jest to nic dziwnego, bo chcąc przekonać kogoś do odwiedzenia restauracji musisz użyć odpowiednich argumentów, które nie mogą kończyć się na wypowiedzeniu słów „idź do tej restauracji, spróbuj tego co oferują”, ponieważ raczej nie odniesie to pozytywnego skutku, a czasem wręcz odwrotny (nie poleca = zła restauracja). Dokładnie tak samo jest z prawem przyciągania, nikt by go nie chciał spróbować, jeśli na każdym kroku nie czytalibyśmy że daje fenomenalne efekty :). Dlatego sama również staram się zamieszczać moją historię i zachęcam was do dzielenia się tym co was spotkało :).

Wdzięczność

Na pewno słyszeliście niejednokrotnie słowa, że nie potraficie docenić tego co macie, cały czas marudzicie, albo po prostu jesteście niewdzięczni. Wielokrotnie w trakcie czytania rozdziałów mówiących o wdzięczności jest przytaczany ten przykład: Jeżeli masz jedzenie w lodówce i ubranie na sobie  to jesteś bogatszy niż 75 % ludzi na świecie. Jest to oczywiście w jakimś stopniu prawda, ale większość z nas zaraz stwierdzi zaraz zaraz, ale czemu ja się mam porównywać do krajów trzeciego świata skoro żyję w kraju wysoko rozwiniętym i jest to standard.

Oczywiście macie rację, ale nic nie poprawia humoru bardziej niż uświadomienie sobie że masz bardzo dużo szczęścia i jesteś bardzo bogaty i w ogóle wszystko idzie po twojej myśli. Pomyślcie sobie o jednym dniu, kiedy naprawdę coś wam się udało jak nigdy i kładliście się spać z uśmiechem na ustach. Czy nie było by wspaniale codzień zasypiać będąc szczęśliwym?

Właśnie dlatego wdzięczność jest taka ważna. Nie ważne jak zły był dzień i jak w jak bardzo podłym nastroju idziesz spać. Poświęć dokładnie 60 sekund przed snem na zanotowanie jednej lub dwóch rzeczy, które były najlepsze tego dnia, wiem, że może to wydawać się często niewykonalne, ale wtedy postaraj się pomyśleć, że dzisiaj ubrałeś świeżo wyprane ubrania i cudownie pachniały, albo że zjadłeś dzisiaj wyjątkowo smaczną pajdę chleba, albo po prostu że cieszysz się, że możesz codziennie oddychać za pomocą własnych płuc. To wystarczy uwierzcie na słowo :).

Dzięki tej drobnej zmianie zaczniesz codziennie się wieczorem uśmiechać, a później przyjdzie kolej na radosne oczekiwanie kolejnego dnia i snucie planów co cudownego może Ci się przydarzyć.

Jak wypracować nawyk wdzięczności będę jeszcze kiedyś pisać, ale i na to przyjdzie czas.

Nie pozytywne zmień w pozytywne

To jest chyba najtrudniejsza rzecz, którą próbuje przekazać nam literatura, jak negatywne uczucia zmienić w pozytywne. I jak nie dać się wyprowadzić z równowagi. Nawet nie macie pojęcia jak drobne przeoczenie może zmienić energię dnia, czasem wystarczy się nie zdenerwować że jesteśmy 5 minut spóźnieni, albo że kromka akurat spadła nam posmarowaną stroną na świeżo umytą posadzkę, wystarczy czasem tego nie zauważyć i zachowywać się jakby wszystko było ok :).

Myślę, że więcej o pozytywnym myśleniu i jego wadze napisze już jutro, bo to temat bardzo ważny dla całej praktyki prawa przyciągania i właściwie każda treść przekazywana w książkach bądź na stronach temu poświęconym krzyczy do nas myśl pozytywnie! Jest to temat niewątpliwe najważniejszy i dlatego chce mu poświęcić odpowiednią ilość miejsca, ale szczegółów dowiecie się już jutro.

Wizualizacja

Kolejny temat rzeka w tej dziedzinie, jak i również w dziecinie NLP. Po krótce chodzi o to, że nasze marzenia powinny mieć konkretne kształty. Umiejętność wyobrażenie sobie czegoś z najdrobniejszymi szczegółami, bądź zachowywanie się jakby marzenia było w trakcie realizacji pozwoli na zbliżanie się się do marzenia długimi krokami. Istnieją tysiące sposobów na wizualizację, na pewno nie sposób je zmieścić w jednej książce a co dopiero w jednym poście :). Jednak obiecuje wam, że wkrótce do tematu wrócę z konkretami jak to zrobić :).

Kochani, wiem że dwa ostatnie posty są bardzo skrótowe i wymagają wielu dodatkowych wyjaśnień i również bardziej dokładnych opisów innych technik o których na razie nie wspominam, ale nie chcąc was zamęczać ilością czytania, a także długością oczekiwania na posty, mam zamiar codziennie kolejne rzeczy rozjaśniać. Na pewno, wkrótce zajmę się tagami, kategoriami i ogólnym porządkiem bloga, póki nie mam dużych zaległości, żeby każdy łatwo i szybko mógł znaleźć tego co szuka.

Pozdrawiam Ania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge