odchudzanie

Odchudzanie i Prawo Przyciągania

Dzisiaj napiszę kilka słów o książce Odchudzanie i Prawo Przyciągania autorstwa Bogusławy Krause. Jakiś czas temu wspominałam o tej książce przy okazji mówienia o emocjach i piramidy emocji stworzonej na podstawie tej książki. Właściwie dzisiejszy post jest skierowany do osób, które się odchudzają lub chcą się odchudzać, a przy okazji chcą się dowiedzieć co to jest prawo przyciągania.

Odchudzanie – gdzie się zaczyna

Jak wcześniej wspomniałam książka pani Krause łączy jednocześnie elementy prawa przyciągania i psychologicznego podejścia do odchudzania się. Ponieważ zapewne wielokrotnie mieliście styczność ze stwierdzeniem, że odchudzanie zaczyna się od odpowiedniego nastawienia.

I ta książka właśnie mówi o tym jak zacząć mieć zdrowe podejście do swojego ciała i do swoich myśli. Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że zaczęcie odchudzania z płaczem, bo jestem brzydka gruba i nikt mnie nie chce, jest co najmniej bez sensu. Po pierwsze najważniejsze trzeba zaakceptować swoje obecne ja w pakiecie z obecnym wyglądem. Trudne? Jasne że tak, bo jak stanąć przed lustrem i powiedzieć „Cześć piękna, jesteś super, jutro na pewno będziesz wyglądać jeszcze lepiej niż dziś” i się jeszcze śmiać do własnego odbicia? Nie realne przynajmniej na początku, ale w tym pomoże Odchudzanie i prawo przyciągania

Wracając do książki :). Książka dzieli się na od autora + 8 rozdziałów + 2 dodatki. W pierwszym rozdziale są omówione sprawy wprowadzające i wytłumaczenie pojęć i spraw z tym związanych. Autorka stopniowo zmienia nasze odczucia na temat własnego ciała i tego jak jemy i co jemy i naszych odczuć odnośnie do jedzenia. I udowadnia na każdym kroku, że odchudzanie i zmiana wyglądu zaczyna się od zmiany myślenia.

Czy warto odchudzać się z tą książką?

Moja odpowiedź to zdecydowane tak! Ponieważ jest wiele ćwiczeń i wytłumaczenie  jak dane ćwiczenie na ciebie działa. Myślę, że w tym momencie najlepiej będzie zacytowanie kilku zdań z rozdziału 7: na zakończenie, ponieważ da to najlepszy obraz tej książki:

„Chciałabym, żebyś zapamiętała, że:

  1. Tuczą myśli i przekonania, które wywołuje negatywne emocje. Samo jedzenie jest cudownie bezpieczne, smaczne, dobre, obfite, stworzone po to, aby sprawiać Ci przyjemność. Tak, tobie też.
  2. Kiedy spotykasz szczupłą osobę na ulicy, podziękuj jej za to, że przypomina Ci o tym, że można żyć w harmonii i zgodzie z jedzeniem.
  3. Twoje ciało jest perfekcyjnie przygotowane do tego, żeby z każdego pokarmu pobierać to wszystko, co jest mu potrzebne, a co zbędne wydalać
  4. Twoim celem jest płynąć z prądem
  5. szczęście i radość to emocje, które wywołujesz swoimi myślami, a na każdą swoją myśl masz świadomy wpływ. (…)”

Tych punktów jest co prawda 10, aczkolwiek nie chcę psuć zabawy podając je wszystkie. W każdym razie książka pozwala spojrzeć na swoje ciało z innej perspektywy, z tej lepszej perspektywy :).

Jeśli będziecie chcieli coś więcej  wiedzieć o tej książce lub o ćwiczeniach z tej książki, piszcie w komentarzach, na pewno wrócę do tego jeszcze kiedyś, ale jeśli chcecie to na bieżące pytania odpowiem w komentarzach.

Jedna myśl na temat “Odchudzanie i Prawo Przyciągania

  1. Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie. Mam juz dobry plan na odchudzanie, wszyscy ktorzy sa chetni proponuje zaczac od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge