biblioteczka samorozwoju

Biblioteczka Samorozwoju

Witajcie Kochani!

W związku z przeprowadzką piszę post wstępny po raz drugi. Mam nadzieję, że wyjaśnie on najważniejsze rzeczy, o których będę pisać na tym blogu.

Postanowiłam stworzyć bloga mówiącego o rozwoju osobistym, a głównie o wszystkim co do tej pory dowiedziałam się o samorozwoju.

Na samym wstępie chciałabym pokrótce napisać o czym będzie ten blog konkretniej, bo zdaję sobie sprawę, że podejmuję się tematu głębokiego niczym Rów Mariański. Główne interesuje się tematami takimi jak Prawo Przyciągania, NLP, motywacja, a także zarządzanie czasem, zapewne za miesiąc lub dwa do moich zainteresowań dojdą kolejne zagadnienia, ale obecnie będę się produkować w tych 4 kategoriach.

Myślę, że ten post to ani nie miejsce, ani nie czas, żeby omawiać sprawy dotyczące tych zagadnień. Na pewno najbliższe 4 posty wyjaśnią wam co w trawie piszczy :). Ja tymczasem zajmę się zobrazowaniem, co skłoniło mnie do założenia bloga.

Biblioteczna wiedza

Od zawsze interesowały mnie książki po pierwsze jako czytelnika, po drugie jako posiadacza. Obecnie w wieku 21 lat dorobiłam się czegoś w rodzaju niechęci do wypożyczania książek, jeśli chce przeczytać książkę to najczęściej ją kupuję. Dzięki temu dorobiłam się obecnie bazy ponad 300 książek, w tym 24 książek na temat rozwoju osobistego.

Według mnie czytanie książek o samorozwoju lub prawie przyciągania to jest zajęcie czasochłonne i najczęściej zniechęcające, ponieważ ciężko znaleźć literaturę, która ma to coś. Bez owijania w bawełnę przyznam się że przeczytałam do tej pory 4 książki z tego zakresu od deski do deski. Z pełnym zrozumieniem przyjęłam może 60% materiału tam zawartego. A to tylko dlatego, że nikt mi nigdy nie powiedział co warto wziąć do ręki a od czego uciekać z daleka, albo inaczej mówiąc co powinnam przeczytać na początek żeby się obeznać w temacie, a co lepiej poczytać jak już się wczuję :). Dlatego również ten blog powstał, żebym mogła się z wami podzielić odczuciami na temat konkretnych pozycji.

Czym jest rozwój osobisty

Dla mnie rozwój osobisty jest przede wszystkim poznawaniem siebie, dla was może być to konieczność rozwijania własnych umiejętności, dla jeszcze innego jest to zabawa, a inny powie, że to ciekawostki w życiu codziennym. Każda osoba kreuje własną opinię. Ja dzięki rozwojowi osobistemu chcę być Panią swojego losu i wiedzieć co czeka mnie jutro. Najważniejsze jest dla mnie życie ze świadomością, że to ja decyduje i to ja kreuje.

Czym jest dla was rozwój osobisty? Też lubicie o nim czytać? Zostawcie swoje opinie w komentarzach pod spodem.

Do kolejnego przeczytania :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge