umysł

Umysł daje moc!

Witajcie Kochani!

Dzisiaj chciałabym napisać co nieco o mocy naszych umysłów i tego jaką moc mogą uwolnić. Temat jak zwykle przyszedł do mnie sam, tym razem w trakcie oglądania filmu Chappie :). Do 1/3 filmu praktycznie usypiałam, ale w momencie, gdy spełniło się marzenie Deona o sztucznej inteligencji. Ale do rzeczy…

Potężny komputer

Jeśli tutaj jesteście, tj. w Internecie to znaczy, że przynajmniej częściowo rozumiecie jak działa komputer. Wy dajecie polecenie, komputer oddaje wynik lub informacje. Tak samo działa wasz umysł. Dajemy mu bodziec, np. jakaś piosenka, która wpadła przelotnie do ucha, od razu daje nam wynik w postaci jakiegoś wspomnienia. Ja osobiście mam mnóstwo takich skojarzeń :), chociaż głównie mój umysł zapisuje piosenki wakacyjne :).

Nasz umysł niczym nowoczesny laptop z wieloma funkcjami i programami wie kiedy trzeba się aktualizować, a wręcz  robi to cały czas, ponieważ każda nowa informacja powoduje aktualizacje całego systemu, ale bez wiedzy, że system w naszym umyśle ma pewne sterowniki, czyli przekonania nie jesteśmy w stanie naprawić komputera jeśli wirus wejdzie w któryś konkretny sterownik. Jeśli znamy dokładnie anatomię naszego komputera (umysłu) to jesteśmy w stanie zamienić program/sterownik na działający póki komputer jeszcze działa. Jeśli nie zapanujemy nad katastrofą w odpowiednim momencie potrzebne będzie żmudna reinstalacja systemu, czyli w naszym przypadku długofalowa zmiana błędnych przekonań na przekonania o charakterze dobrobytu.

Wszechświat – dostęp do Internetu

Wiecie jak działa Internet, inaczej by was tutaj nie było :). Ale żeby była jasność moich intencji tłumaczę o jakie konkretnie działanie mi chodzi. Wpisujemy w dowolną wyszukiwarkę jakąś frazę, no np. sposób na łatwe zdobycie pieniędzy. Wyszukiwarka oddaje nam wyniki typu: giełda, lotto, zarabianie bez wychodzenia z domu, po czym wy musicie się przegrzebać przez tysiące wyników żeby znaleźć coś naprawdę wartego uwagi. A teraz wyobraźcie sobie, że wasz potężny komputer (umysł) ma połączenie z siecią, czyli w naszym przypadku z wszechświatem. I przy całej swojej super inteligencji zwraca jedno lub dwa najlepsze rozwiązania. Czyli w momencie myślenia chcę większych pieniędzy wszechświat otwiera ci drogę do awansu lub zmiany pracy.

Jak wykorzystać naszą super moc

Teraz pewnie zastanawiacie się co do mocy umysłu mają komputery i internet, do których tak ochoczo przyrównałam nasze umysły. No więc przy oglądaniu filmu Chappie padło stwierdzenie „Pamiętaj Chappi, że ludzie będą chcieli ci wmówić że czegoś nie potrafisz lub czegoś nie możesz, ale pamiętaj o tym, że twój umysł może wszystko”.

Mając na uwadze stwierdzenie z filmu i to co wiemy z Prawa Przyciągania, i uświadomienia PP przez porównanie umysłu i wszechświata do komputerów podpiętych do Internetu możemy świadomiej zarządzać naszym umysłem i instalować tylko te programy, które chcemy i które pomogą selekcjonować wyniki wyszukiwania, tak żeby w końcu nasza wyszukiwarka zwracała tylko jeden jasny i konkretny wynik właściwie w czasie rzeczywistym :).

Do następnego postu :).

Pozdrawiam Ania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge