Joe Vitale

Nowa porcja dr Joe Vitale i innych [POCZYTANE]

Tym razem biblioteczka samorozwoju wzbogaciła się o 4 nowe pozycje, z tego 2 książki autorstwa dr Joe Vitale. Jest to efekt promocji w hipermarkecie Auchan, gdzie kategoria motywacja i poradniki została przeceniona na cenę 12,50 zł za sztukę bez względu na pierwotną cenę okładkową. Książek było wiele, o różnej tematyce. Mnie jak zwykle przyciągnęła tematyka pozytywnego myślenia i w drodze wyjątków poradnik o związkach przeznaczony dla kobiet, który kupiłam bardziej z ciekawości niż z rzeczywistej potrzeby szukania porad. Poniżej znajdziecie krótki opis książek stworzony na postawie recenzji i opisów na okładce, czyli tych czynników, które najczęściej decydują o zakupie.

Sztuka doczesnej mądrości

Na niemal 190 stronach Baltasar Gracián zanotował 300 porad i refleksji dotyczących życia, w tym miłości, przyjaźni, wiedzy i uczciwości. Pełen opis z okładki można znaleźć na stronie lubimyczytac.pl [Sztuka doczesnej mądrości].

Co mnie przekonało gdy zobaczyłam książkę w sklepie? Okładka i format. Moja książka ma twardą oprawę i okładkę bez zbędnych ozdobników. Format można swobodnie opisać jako coś pomiędzy wydaniem kieszonkowym a pełnym co sprawia że książka jest jednocześnie lekka, ale poręczna do czytania i przenoszenia.

Ponadto układ tekstu jest przejrzysty. Co to znaczy? Jest kilkustronicowe wprowadzenie, będące tak naprawdę komentarzem do współczesnego wydania, ponieważ oryginalny tekst książki pochodzi z XVII wieku. Później znajdziemy 300 rad, ponumerowanych i zatytułowanych, z których każda ma od kilku do kilkunastu linijek. Układ taki sprawia, że można przeczytać tą książkę w kilka dni, ale także w rok, zależnie jak długo kto chce prowadzić rozważania nad refleksjami Baltasara. Można przeczytać jedną radę w ciągu dnia jako złotą myśl na dany dzień lub tuż przed położeniem się spać jako myśl zamykającą dzień. A jeśli po prostu chce się zapoznać z opinią Baltasara na różne tematy to można przeczytać całość w ciągu jednego, dwóch dni, a rady najważniejsze numerkami wynotować na kartce, którą można włożyć do książki.

Joe Vitale x 2

Od dr Joe Vitale zakupiłam 2 książki „Klucz do sekretu” i „Oczekuj cudów! Sekretna moc tkwi w tobie”. Jeśli chodzi o mnie to zakupiłam te książki ze względu na nazwisko autora, ponieważ styl pisania Joe Vitale’go bardzo mi odpowiada.

Również w przypadku tych dwóch książek mam nadzieję, że styl Vitalego zostanie utrzymany i po przeczytaniu obu zostanę dosłownie naszprycowana pozytywną energią i motywacją do działania i zmian.

Jeśli chodzi o „Klucz do sekretu” to podoba mi się w szczególności przytaczanie różnych źródeł. Takich jak listy, opisy sytuacji, wspomnienia. Fragmenty te są jeśli są dłuższe to są oznaczone  szarym kolorem tła. Dodatkowo Joe Vitale uwzględnił miejsce na notatki w miejscach, które tego potrzebują. (P.S. tą książkę już zaczęłam czytać i nie mogę się oderwać)

Druga z książek to „Oczekuj cudów! Sekretna moc tkwi w tobie”. W tej publikacji Joe Vitale po raz kolejny podjął próbę dotarcia do świadomego umysłu czytelnika, aby ten w świadomy sposób kreował swoją podświadomość. W tym wypadku forma książki nie odbiega znacząco od stylu dr Joe Vitale, aczkolwiek pojawia się wiele wypunktowań co sprawia że treści przez niego przekazywane są dużo bardziej czytelne.

Obie książki bardzo polecam, choćby po to żeby zapoznać się ze stylem pisania innego mentora motywacyjnego, co myślę że jest bardzo ważne w ścieżce samorozwoju.

Księga związków, podrywu i…

..seksu dla kobiet. Krzysztof Król i Jan Gajos stworzyli poradnik, którego nigdy nie potrzebowałam, ale zawsze chciałam mieć. Dlaczego? Przede wszystkim zawsze ciekawiły mnie książki, które mają mówić kobietą jak się zachowywać wobec ich partnerów życiowych (mnie się zawsze wydawało, że to się po prostu wie). Drugą ciekawostką było to, że książka mimo że jest skierowana do kobiet jest napisana przez mężczyzn, co jest pewnym ewenementem na rynku, ponieważ zazwyczaj panie doradzają paniom. Po trzecie spis treści intryguje ponieważ część rozdziałów mówi o randkowaniu, inne o różnicach między kobietą i mężczyzną, a inne fragmenty o psychice samej kobiety.

Niestety na tą chwilę nie wiem co więcej powiedzieć o tej książce, tym bardziej że na lubimyczytac.pl książka ma na zmianę oceny dobre i bardzo niskie, więc coś więcej będę mogła powiedzieć o niej jak ją przeczytam w całości. Na obecną chwile mogę stwierdzić jedynie że układ w środku wydaje się być czytelny

Podsumowując

moje ostatnie zakupy mogę stwierdzić, że jeśli widzicie książki z zakresu literatury motywacyjnej, rozwoju osobistego i pozytywnego myślenia w okazyjnej cenie i do tego widzicie nazwiska autorów, których szanujecie lub chcecie się zapoznać z ich punktem widzenia to polecam kupować wtedy książki tym bardziej że nawet na stronach dyskontów książkowych ciężko znaleźć ceny niższe niż 20 zł za jedną książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge